Stolní μ-XRF spektrometr pro šperkařské analýzy

M1 MISTRAL
je kompaktní RTG spektrometr pro analýzu šperkařských slitin. Přestože se jedná o kompaktní přístroj, do měřící komory se vejdou i velké vzorky až do rozměru 100 x 100 x 100 mm. Šperky i jiné vzorky lze analyzovat přímo a nedestruktivně, není nutná žádná příprava vzorků . Analyzovat lze prvky od atomového čísla 22 (titan) výše, přesnost je typicky do 0,2 hm. %.

Nahraďte plamenové zkoušky při šperkařských analýzách rychlou, spolehlivou, nedestruktivní a pohodlnou metodou! M1 MISTRAL lze používat k analýze šperků, mincí a obecně drahých kovů. Do držáku vzorků lze umístit i ty nejkomplikovanější a složitě tvarované vzorky. Vestavěný video-mikroskop se zaměřovačem umožňuje určit místo analýzy bez větších obtíží. Vlastní měření trvá jen zlomek minuty a lze jej ovládat pomocí myši připojené k ovládacímu počítači. Jednoduchý software umožňuje výstup výsledků měření jak v hm. % tak v karátech.

M1 MISTRAL je vhodný pro analýzu těchto slitin (mimo jiné):
- žluté zlato
- bílé zlato
- slitiny platiny (Pt)
- slitiny stříbra (Ag)

Analýza kovových vrstev s vysokým prostorovým rozlišením
Zdroj RTG záření systému M1 MISTRAL je kolimován na velikost bodu 0,3 nebo 0,5 mm (v závislosti na nastavení z výroby). To zaručuje, že je zkoumána pouze plocha, kterou vyžadujete a ne její okolí. Vysoké prostorové rozlišení je ideální pro analýzu tenkých kovových vrstev - nebo vrstevnatých systémů - na všechny druzích podkladů včetně kovů, plastů a PCB. M1 MISTRAL je dodáván s vynikajícím softwarem, který neumožňuje určit pouze složení vrstvy, ale i její tloušťku.

Výběr vrstevnatých systémů, které lze analyzovat:
- Zn-Fe
- Au-Ni-Cu
- Au-Pd-Ni-Cu
- CuSn-Ni-Cu

Více informací naleznete na webu M1 MISTRAL, nebo se obraťte na nás.
další produkty této měřící techniky:
      • M4 TORNADO PLUS
      • M4 TORNADO
      • M2 BLIZZARD
      • M6 JETSTREAM
      • S4 T-STAR
      • S2 PICOFOX

x

M1 MISTRAL

  Kontakty:


Měřicí technika Morava s.r.o, Babická 619, 664 84 Zastávka u Brna, Česká republika

e-mail: info@mt-m.eu         tel: + 420 513 034 408               podrobné kontakty:       on line schůzka: