Moorfield Nanotechnology

Laboratorní mikro a nanofabrikační systémy pro výzkum a vývoj v univerzitní i firemní sféře.

mtm-moorfield-nanotechnology-logo

Moorfield Nanotechnology je britská společnost, která se specializuje na systémy pro mikro a nanofabrikaci zejména v podmínkách čistých prostor: PVD, CVD, leptání a žíhání.

Společnost Moorfield Nanotechnology byla založena v roce 1995 za účelem poskytování poradenství v oblasti vakuové technologie. Od té doby se společnost rozrostla, nejprve o poskytování údržby a upgradů pro stávající přístrojové vybavení a následně i o výrobu vlastních produktových řad, které v současnosti zahrnují širokou škálu laboratorních systémů pro výzkum a vývoj v univerzitní i firemní sféře.

Primární a nejširší portfolio firmy Moorfield tvoří zařízení pro fyzikální depozici z plynné fáze (PVD) a to včetně modelů umístitelných na pracovní desku stolu (bench top) tak i větších floor-top modelů, které můžou být opatřené load-lockem, nebo umístitelné do rukavicového boxu pro výrobu vysoce kvalitních kovových, anorganických a organických vrstev za použití technik, jako je e-beam, tepelné a nízkoteplotní tepelné odpařování a magnetronové naprašování. Nově lze také kombinovat zařízení do dvoukomorového uspořádání, pomocí středového load-locku. Přestože jsou všechny PVD systémy stavěny na standardních platformách, tak je každá jednotka vysoce konfigurovatelná, aby odpovídala požadavkům zákazníků a jejich konkrétním aplikacím.

V poslední době společnost Moorfield vyvinula novou řadu produktů souvisejících s uhlíkovými nanomateriály a nově vznikajícími 2D materiály. Patří sem kompaktní jednotky (bench-top) chemické depozice z plynné fáze (CVD) optimalizované pro rychlou syntézu vysoce kvalitních grafenových a uhlíkových nanotrubek a stolní systémy „měkkého leptání“ pro přípravu substrátu a kontrolované vzorování pro výzkum související s 2D materiály včetně grafenu a dichalkogenidů přechodných kovů.

Kromě systémů výzkumu a vývoje poskytuje Moorfield také vakuové komponenty a produkty pro čisté prostory prostřednictvím své divize Clean Environments. Tato část společnosti, založená v roce 1997, poskytuje řadu produktů s rychlou montáží pro vytváření přenosných i stálých čistých prostor.

Pro více informací navštivte web výrobce »