
Metal-ionové baterie změnily náš každodenní život. Výzkum materiálů elektrod pro kov-iontové baterie je klíčem ke zlepšení výkonu baterié. Magnetická rezonance, včetně nukleární magnetické rezonance (NMR) a elektronové paramagnetické rezonance (EPR), se během posledních tří desetiletí neustále zdokonalovala a postupně se stala jednou z důležitých technologií pro studium vztahu mezi strukturou a výkonem elektrodových materiálů.
Tento webinář pomůže pochopit důležitost technik NMR a EPR pro výzkum baterií, což podpoří další rozvoj pokročilé technologie magnetické rezonance. Prof. Hu představí unikátní příklady in-situ zobrazovacích metod EPR a EPR pro studium objemových a dendritických lithných usazenin, rozpouštění Cr-iontů v Na bateriích, detekci a monitorování forem kyslíku, jako je molekulární a singletový kyslík v novém katodovém materiálu. Klíčem k dalšímu zlepšení výkonu baterií je nový přístup k použití EPR společně s NMR k analýze a pochopení mechanismů elektrochemických reakcí a změn strukturních elektrod.
Na webináři bude diskutováno
- In-situ EPR a EPR zobrazování pro studium materiálů elektrod v Li-ion a jiných typech baterií
- Vývoj nových elektrodových materiálů nebo optimalizace dostupných elektrodových materiálů, které mohou pracovat při vysokém napětí článku a vysoké specifické kapacitě jako hlavní úkol v oboru
- Význam vzájemně se doplňujících technik EPR a NMR pro výzkum baterií
Kdo by se měl zúčastnit?
- Materiáloví vědci, kteří používají jiné spektroskopické techniky, jako je NMR, Raman, MS, XRD atd.
- Syntetičtí chemici pracující v anorganické chemii
- Manažeři, vědci aplikací, elektrochemici, kteří pracují v oblasti výzkumu baterií